Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Batman Nöbetçi Eczane Listesi

16 Haziran 2024 Batman Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 7
İl Görüntülenme : 120191
Liste Güncelleme Tarihi : 16 Haziran 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Batman İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Batman Nöbetçi Eczane

Batman Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunur. 2020 yıl sonu verilerine göre il nüfusunun değeri 620.278’dir. Şehrin 6 ilçesi ve 11 belediyesi vardır. Bu ilçelerden en kalabalık olan Merkez’dir. Batman’da yaşayanlar genelde tarım ve hayvancılıkla uğraşır. Tarihi açıdan Sümerlere kadar uzanan bir geçmişi vardır. Hasankeyf antik kenti üzerinde binlerce mağara, köprü bulunur. Bu özelliklerinin dışında sağlık alanında birçok kurum hizmet verir. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda Batman nöbetçi eczane bilgilerine sitemizden bakabilirsiniz. Nöbetçi eczane isimleri, açık adresleri ve telefon bilgileri listelerde bulunur. Sağlık ihtiyaçlarınızı aksatmaya gerek kalmadan ilinizde görev yapan nöbetçi eczaneden ilaçlarınızı alabilirsiniz. Nöbetçi eczanelerden ilaç, tıbbi cihaz ya da malzeme gibi çeşitli sağlık ürünlerini satın alabilirsiniz. Batman nöbetçi eczane listemizi inceledikten sonra adresinize yakın olan bir eczaneye gidebilirsiniz. Ülkemizin 81 ilindeki nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgiyi sitemizde bulunursunuz. Doğru ve güncel bilgiler sayesinde nöbetçi eczaneleri zorlanmadan bulursunuz.

Batman Nöbetçi Eczane Nerede?

İnternet adresimizdeki nöbetçi eczanelerin açık adresi bulunur. Mahalle, cadde ve sokak bilgilerine buradan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Batman nöbetçi eczane nerede diye soranlar listelerimizdeki bilgilere bakabilir. Batman il merkezi ya da ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Açık adres bilgisindeki açıklamalardan yararlanarak size yakın nöbetçi eczaneye ulaşabilirsiniz. Bunun yanında telefon numarası ile eczaneyi arayabilir ve almak istediğiniz ilacın olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Adres açıklamalarımız güncel bilgilerle özenle hazırlanır. Ülkemizin her il ve ilçesi için oluşturulmuş listelerdeki bilgilere güvenebilirsiniz.

Batman Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sitemize girdiğiniz zaman karşınıza 81 ilimizin listesi açılır. Bu listeden nöbetçi eczanelerini öğrenmek istediğiniz ili seçmeniz gerekir. Basit bir sorgulama işlemiyle nöbetçi eczaneler hakkında gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz. Normal eczaneler kapalıyken Batman ilindekiler de nöbetçi eczaneleri öğrenmek isteyebilir. Batman nöbetçi eczane nerede diye merak edenler sitemizden il seçimini ve ardından ilçe seçimini yapabilir. Bulunduğunu ilçeyi seçtiğinizde konumunuza daha yakın nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Bu sorgulama işleminin ardından adresi bilgisi ile eczaneye gidebilirsiniz. Bu şekilde pazar günleri ve bayram tatillerinde bile sağlığınızı aksatmanıza gerek kalmaz. Her ihtiyacınızı nöbetçi eczanelerden temin edersiniz.

Batman En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlar acil ilaç almanız gerekebilir. Bu durumlarda çevrenizdeki nöbetçi eczaneleri öğrenmek istersiniz. Sitemizde girip sorgulama yaparak size en yakın olan nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Batman ilindeki vatandaşlarımız da acil sağlık ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayabilir. Batman en yakın nöbetçi eczane adresini sitemizde bulabilir ve mahalle, cadde, sokak bilgilerine bakarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Reçeteli ya da reçetesiz ilaçlarınızı ilinizde görev yapan nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Farklı il ve ilçelerde görevli olan nöbetçi eczanelerin bilgilerine de göz atabilirsiniz.

Batman Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

İlde görev yapan nöbetçi eczane 09:00 ile 19:00 çalışma saatleri dışında vatandaşa hizmet sunar. Hafta içi ve Cumartesi günü 19:00’dan sonra tıbbi ürün almak isterseniz nöbetçi eczaneye gitmeniz gerekir. Aynı şekilde Pazar günü ve bayram tatillerinde de normal eczaneler yerine nöbetçi olan eczaneler faaliyet gösterir. Bu şekilde vatandaşların 7 gün 24 saat sağlık ürünlerine ulaşması sağlanır. Batman nöbetçi eczane çalışma saatleri ile sağlınızı korumaya devam edersiniz. Pazar gününe kadar 09:00 ile 19:00 saatleri dışındaki her ihtiyacınızı nöbetçi eczaneden karşılarsınız.Pazar günü ise tüm gün nöbetçi eczaneler açık olur.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Bayram tatili olan zamanlarda eczaneler kapalı olur. Arefe olan günlerde sadece öğlene kadar açıktırlar. Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı gibi dini tatillerde ve 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 29 Ekim, 15 Temmuz gibi milli günlerden eczaneler hizmet vermez. Bu resmi tatil günlerinde herhangi bir tıbbi ürün almak isteyenler illerinde bulunan nöbetçi eczanelere gidebilir. Nöbetçi eczaneler diğer eczanelerin çalışmadığı zamanlarda vatandaşların sağlık ihtiyaçlarını karşılar. Pazar günlerinde ve bayram tatillerinde ilaç, tıbbi cihaz gibi çeşitli sağlık ürünlerinizi nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Sitemizden yakınınızda bulunan nöbetçi eczaneleri kontrol edebilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında açık olur. İlaç almak isteyenler hem hafta içi hem Cumartesi günü bu saatler içinde her eczaneye gidebilir. Eczanelerin çalışma düzenin öğlen molası olmadığı için mesai bitene kadar istediğiniz saatte gitmenizde sakınca yoktur. 09:00 ile 19:00 saatleri dışında bir tıbbi ürün almak isterseniz nöbetçi eczanelere gitmeniz gerekir. Normal eczanelerin çalışma saatleri bittikten sonra, Pazar günlerinde ve resmi tatil zamanlarında nöbetçi eczanelerden ilaçlarınızı alabilirsiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler hafta içi ve cumartesi gününde 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet verir. Hafta içi uygun olmayan kişiler hafta sonu olmasına rağmen Cumartesi günü de eczaneye gidebilir. Öğlen molası olmadığı için istediğiniz zaman Cumartesi günleri ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Cumartesi 09:00 ile 19:00 saatlerinde çalışan eczaneler mesai bitiminden Pazartesi günü açılış saatine kadar kapalı kalır. Bu sürede ilaç ve tıbbi ürün ihtiyaçlarınız oluşursa sitemizdeki nöbetçi eczane listelerine bakabilirsiniz. İl ya da ilçe seçimlerini yaparak nöbetçi olan eczaneler hakkında gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevleri insanlara ilaç, tıbbi cihaz gibi çeşitli sağlık ürünleri satmaktır. Eczacıların hastalara karşı sabırlı olması gerekir. Eczacılık yapmak isteyen kişiler eczacılık bölümünde 5 yıl okur ve 6 aylık staj yapar. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Eczanedeki ilaçlara raflara düzenli şekilde yerleştirilmelidir.
 • Tüm tıbbi ürünleri stokları kontrol edilmeli ve eksilen ilaçları yerine sipariş verilmelidir.
 • Hastaya verilen ilaçların kullanım şeklide ve saklama koşulları anlatılmalıdır.
 • Hasta ilaçların yan etkileri konusunda uyarılmalıdır.
 • Sağlık sorunu yaşan kişilere uygun reçetesiz ilaç satışı yapılabilir.
 • Doktorun yazdığı reçetenin uygun ve yasal olduğu kontrol edilmelidir.
 • Son kullanım tarihi geçen ilaçlar imha edilir.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlar için gerekli düzenleme yapılır.
 • Eczanedeki ilaçların uygun sıcaklık koşullarında depolanması sağlanır.
 • Hastaların tansiyon ölçümü yapılabilir.
 • Haftalık, aylık olacak şekilde eczane dosyası hazırlanır.
 • Hasta profili ve reçete gibi bilgilerin kayıtları tutulur.
 • Tansiyon aleti, ateş ölçer gibi tıbbi cihaz almak isteyenlere bilgi verilir.
 • Tıbbi cihazların nasıl kullanılacağı açıklanır.
 • Baş eczacı diğer eczane personellerinin çalışma saatlerini ve izin günlerini planlayabilir. Eczanenin genel olarak düzenli olmasından ve çalışanların görevlerini yapmasında sorumlu olur. Hemşire ve doktorlara ilaç tedavisinde danışmanlık yapabileceği gibi hastane komitelerinde de yer alabilir.

Batman Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Normal eczanelerin hizmet vermediği zamanlarda vatandaşlar nöbetçi eczaneye gitmelidir. Batman ilinde yaşayan kişiler de illerinde nöbetçi eczaneleri sitemizden öğrenebilir. Günay Doğu Anadolu’daki illerimizden biri olan Batman’da 6 ilçe bulunur. Bu ilçelerin çoğunda kolaylıkla nöbetçi eczaneye ulaşabilirsiniz. Sitemizde bulunan Batman nöbetçi eczane listemizdeki ilçeler şunlardır:

 • Gercüş
 • Kozluk
 • Merkez
 • Sason

Bu ilçelerden birini seçerek size yakın olan nöbetçi eczaneye ulaşabilirsiniz. Nöbetçi eczanelerin ismi, adresi ve iletişim bilgileri güncel olarak listelerimizde yer alır. Bu bilgilere güvenerek sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.