Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Bartın Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Bartın Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 6
İl Görüntülenme : 111229
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Bartın İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Bartın Nöbetçi Eczane

Bartın Karadeniz Bölgesi’nde bulunan illerimizden biridir. 2020 yılına göre 198.979 kişilik nüfusu vardır. 4 ilçeye, 8 belediye kurumuna sahiptir ve ilçelerinden Merkez en kalabalık olandır. İlden geçen Bartın Çayı ülkemizde üzerinde deniz taşımacılığı yapılan tek akarsu olma özelliğine sahiptir. Batı Karadeniz’de yer alan bu küçük ilçede tarım, ticaret ve sanayi hakimdir. Bu özelliklerinin dışında özel ve devlet hastaneleri sağlık alanında hizmet verir. Bartın nöbetçi eczane bilgilerini sitemizden takip edebilirsiniz. Nöbetçi eczanelerin ismi, adresi ve telefon bilgileri listelerimizde bulunur. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda nöbetçi eczanelere giderek ilaçlarınızı alabilirsiniz. Bartın nöbetçi eczane bilgilerinin dışında diğer illerimizin nöbetçi eczane bilgilerini de görebilirsiniz. Sitemizde ülkemizdeki 81 ildeki görevli nöbetçi eczaneler güncel ve doğru bilgilerle hazırlanıp size sunulur. İl ve ilçe seçimlerinizi yaparak nöbetçi eczaneler hakkında gerekli bilgileri kolayca öğrenirsiniz.

Bartın Nöbetçi Eczane Nerede?

Nöbetçi eczanelere ulaşım sağlamanız için gerekli detaylar sitemizde bulunur. Açık adreste açıklamasındaki mahalle, cadde ve sokak isimlerine bakarak nöbetçi olan eczaneye gidebilirsiniz. Bartın nöbetçi eczane nerede diye soran vatandaşlarımız bu listelerimizi kontrol edebilir. Nöbetçi eczanelerin güncel açık adres bilgileri ile kolayca ulaşım sağlarsınız. Bunun dışında telefon numarası ile eczaneyi arayabilirsiniz. Telefon görüşmesinde almak istediğiniz ilacın eczanede bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz. Bu şekilde diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda sağlınızı aksatmanıza gerek kalmaz.

Bartın Nöbetçi Eczane Sorgulama

İnternet sitemize girdiğinizde ana sayfada 81 ilimizin listesi karşınıza çıkar. Sorgulama yapmak isteyen kişilerin illerin içinden birini seçmesi gerekir. İl seçiminizi yaptıktan sonra nöbetçi eczanelerin detaylarını ekranda görebilirsiniz. Bartın nöbetçi eczane nerede diyen vatandaşlarımız da öncelikle il seçimini yapmalıdır. Size daha yakın olan nöbetçi eczaneleri öğrenmek için ile merkezi ya da ilçelerden birini seçmeniz gerekir. İl merkezi ya da ilçelerdeki nöbetçi eczanelerin ismini, açık adresini ve telefon numarasını bu şekilde basit bir sorgulama ile öğrenebilirsiniz. 81 ilimizdeki nöbetçi olan eczanelerin bilgileri günceldir ve bu bilgilere güvenerek ilaçlarınızı almaya gidebilirsiniz.

Bartın En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Ülkemizde normal eczanelerin çalışmadığı zamanlar vatandaşların sağlık ürünü ihtiyacı nöbetçi eczanelerden karşılanır. Hafta içi ve Cumartesi eczanelerin çalışma saatleri dışında ilaç almak için nöbetçi eczanelere gitmeniz gerekir. Aynı durum Pazar günü ve bayram zamanlarında da geçerlidir. Bu zamanlarda size en yakın olan eczaneye gitmek isteyebilirsiniz. Bartın en yakın nöbetçi eczane bilgilerini listemizde bulursunuz. Bartın il merkezi ya da ilçelerindeki nöbetçi eczanelerin açık adresi sayesinde size yakın olana ulaşabilirsiniz. Acil bir sağlık ihtiyacınız olduğunda konumunuza en uygun olan nöbetçi eczaneye giderek ilaçlarınızı alabilirsiniz.

Bartın Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler vatandaşlara belli saat aralıklarında hizmet sağlar. 09:00 ve 19:00 saatleri dışında ilaç almak istediğiniz nöbetçi olan eczaneye gitmeniz gerekir. Bartın nöbetçi eczane çalışma saatleri ile 7 gün 24 saat sağlık ürünlerine ulaşabilirsiniz. Normal eczanelerin çalışmadığı saatlerde ilinizdeki görevli nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. Bunun yanında Pazar günü ve bayram tatillerinde kapalı olan eczaneler yerine de nöbetçi eczanelere gidilir. Bu günlerde nöbetçi eczaneler tam gün açık olur. Eczanelerde mola olmadığı için size uygun olan her saatte giderek çeşitli tıbbi ürünleri satın alabilirsiniz. Ülkemizdeki 81 ildeki nöbetçi eczane sistemi sayesinde her zaman sağlınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler resmi tatil ilan edilmiş olan günlerde kapalı olur. Bu kapalı oldukları zamanlara hem dini hem milli bayram günleri dahildir. Yani Kurban ile Ramazan Bayramı ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos gibi günlerde eczaneler hizmet vermez. Aynı zamanda bayram öncesi olan arefe gününde öğlene kadar açık kalırlar. Normal eczanelerin kapalı olduğu bu zamanlarda vatandaşlar nöbetçi eczaneye gitmelidir. İl merkezinde ya da ilçelerde görevli olan nöbetçi eczanelerden gerekli sağlık ürünleri satın alınabilir. Bayram zamanlarının dışında Pazar günleri de eczaneler hizmet vermez. Bu günlerde nöbetçi eczaneler tam gün faaliyet gösterir.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatleri sabah 09:00 ile akşam 19:00 arasındadır. Çalışma düzenlerinde öğlen molası bulunmadığı için mesai bitene kadar size uygun olan her saatte eczanede gitme imkanınız vardır. Hafta içi ve Cumartesi gününde bu çalışma saatleri geçerli olur. Haftanın Pazar gününde ise eczaneler hizmet vermez. 09:00 ile 19:00 saatleri arasındaki herhangi bir sağlık ürünü ihtiyacınızı her eczaneden satın alabilirsiniz. Bu saatlerin dışında ise ilinizde görev yapan nöbetçi eczanelere gitmeniz gerekir. Pazar günü ve bayram tatillerinde nöbetçi eczaneler normal eczaneler yerine çalışmaya devam eder.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Ülkemizde vatandaşların reçeteli ya da reçetesiz ilaç almasını sağlayan eczaneler Cumartesi günü çalışır. Hafta içi günlerin dışında Cumartesi günü de ilaç, tıbbi cihaz gibi ürünleri alabilirsiniz. Hafta içi günlerde ilacını almak için uygun zamanı bulamayanlar Cumartesi’leri 09:00 ile 19:00 saatleri arasında her eczaneye gidebilir. Eczaneler hafta boyunca sadece Pazar günü kapalı olur. Cumartesi mesai bitiminden sonra Pazartesi mesai başlangıcına kadar tıbbi ürünlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu zamanlarda sitemizden nöbetçi eczaneleri kontrol edip ilaçlarınızı satın alabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczanelerin görevi temel olarak insanlara ilaç, tıbbi cihaz gibi sağlık ürünlerinin satışını yapmaktır. Eczacılık bölümünü bitirip stajını tamamlayan kişiler eczacılık yapabilir. Eczanelerin görevleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal ve uygun olduğu kontrol edilir.
 • Hastaya verilen ilaçların günlük kullanım şekli anlatılır.
 • İlaçların saklama koşulları ve yan etkilerinden bahsedilir.
 • Eczanedeki ilaçlar raflara düzenli olarak yerleştirilmelidir.
 • Eczanedeki kozmetik ürünler hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.
 • Tıbbi cihaz almak isteyenlere gerekli açıklamalar yapılmalıdır.
 • Tıbbi cihaz alanlara kullanım şekli anlatılmalıdır.
 • İlaç ve tıbbi malzemelerin stok durumu kontrol edilmelidir.
 • Eksilen ürünlere göre siparişler verilmelidir.
 • Hastalara karşı sabırlı olmak gerekir.
 • Hastaların kimlik ve sağlık bilgileri kimseyle paylaşılmamalıdır.
 • Tarihi geçen ilaçların imha edilmesi sağlanmalıdır.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlar düzenlenmelidir.
 • Sağlık problemi olan hastalara reçetesiz ilaç verilebilir.
 • Eczaneye gelen hastanın tansiyonu ölçülebilir.

Bunların dışında baş eczacılar personellerin görevini yapmasını sağlamalıdır. Eczanenin genel düzeninden sorumlu olurlar. Aynı zamanda personellerin çalışma saatlerinin ve izin zamanlarının ayarlamasını yaparlar. Hastane komitelerinde bulunabilirler. Doktor ve hemşireler için ilaç tedavilerine danışmanlık yapabilirler.

Bartın Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Bartın ilimizde nöbetçi eczane birçok noktada bulunur. Vatandaşlar ilaç ya da tıbbi cihaz gibi sağlık ürünleri almak için nöbetçi eczaneye ulaşmak konusunda bir sorun yaşamaz. 4 ilçenin hepsinde size yakın bir nöbetçi eczanebularak sağlık ürünlerinizi alabilirsiniz. Özenle hazırlanan nöbetçi eczane detaylarından yararlanabilirsiniz. Bartın nöbetçi eczane listesinde bulunan ilçe ve beldeler şunlardır:

 • Abdipaşa
 • Amasra
 • Kozcağiz
 • Kurucaşile
 • Merkez
 • Ulus

İlçe seçinizi yaparsanız size en yakın olan nöbetçi eczanelerin detaylarını öğrenebilirsiniz. Bartın ilinde vatandaşlarımız bu ilçelerdeki nöbetçi eczanelerin ismini ve adresini öğrenerek kolayca ulaşım sağlayabilir.