Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Ardahan Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Ardahan Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 2
İl Görüntülenme : 106384
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Ardahan İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Ardahan Nöbetçi Eczane

Ülkemizdeki sınır illerinden biri Ardahan’dır. Bir tarafı Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeyken bir tarafı Doğu Anadolu Bölgesi’ndedir. Gürcistan ile Ardahan arasında iki sınır kapısı bulunur. Merkez ile birlikte 6 ilçesi ve 7 belediyesi vardır. 96.161 kişilik il nüfusunun çoğu Merkez ve Göle ilçelerin yaşar. Ardahan ilinde ekonomik geçim kaynağı yaygın olarak tarım ve hayvancılıktır. İlde birçok özel ve devlet hastanesi vatandaşlara sağlık hizmeti verir. Ardahan nöbetçi eczane ilin farklı ilçelerinde bulunabilir. Özellikle nüfusu kalabalık olan ilçelerde nöbetçi eczane bulmak çok daha kolaydır. Bu ilçelerdeki eczanelerin ismi, adresini ve telefon numarasını sitemizden öğrenebilirsiniz. Diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda nöbetçi eczanelerin detaylarını listelerimizde görebilirsiniz. Ardahan nöbetçi eczane bilgilerinin dışında tüm illerdeki nöbetçi eczaneleri listesini kontrol edebilirsiniz.

Ardahan Nöbetçi Eczane Nerede?

Türkiye’de normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda nöbetçi eczaneler çalışmaya devam eder. Herhangi bir tıbbi ürün almak isteyenler nöbetçi eczanelerin adresini sitemizde bulabilir. Açık adres bilgilerinde yer alan mahalle, cadde ve sokak isimleri eczanenin yerine ulaşmanızı kolaylaştırır. Bu adreslerin detayları güncel ve doğru bilgilerle hazırlanmıştır. Ardahan nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabını internet sitemizden hemen bulabilirsiniz. Ardahan ilinde görev yapan nöbetçi eczanelerin adreslerine bakarak ulaşım sağlayabilirsiniz. İlçe seçiminizi yaptığınızda size yakın olan eczaneleri görebilirsiniz. İlaç, tıbbi cihaz ve malzemeleri nöbetçi olan eczaneden satın alabilirsiniz.

Ardahan Nöbetçi Eczane Sorgulama

İnternet adresimizde her ilin nöbetçi eczane sorgulamasını yapmak mümkündür. Ana sayfada karşınıza çıkan il listesinden sorgulama yapmak istediğinizi tercih edebilirsiniz. İlin üzerinde tıkladıktan sonra nöbetçi eczanelerin listesi açılır. İsteyen kullanıcılar ilçelerini seçerek daha detaylı sorgulama yapabilir. Ardahan nöbetçi eczane nerede diyenler bu listelerdeki isim, adres ve iletişim bilgisinden yararlanabilir. Ülkemizin her bölgesindeki vatandaşımız 81 ilden birini seçerek nöbetçi olan eczanelerin bilgilerini görebilir. Hızlıca sorgulama yaparak il merkezi ya da ilçelerdeki eczaneye ulaşabilirsiniz. Pazar günleri ve bayram tatillerinde konumunuza yakın olan bir nöbetçi eczaneye gitmek için sitemizi güvenle kullanabilirsiniz.

Ardahan En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda farklı sağlık ürünlerine ihtiyacınız olabilir. Bu durumda konumunuza yakın olan nöbetçi eczaneleri öğrenmeniz gerekir. Listelerimizdeki nöbetçi eczanelerin açık adresleri sayesinde size yakın olanı seçip ürünlerinizi alabilirsiniz. Ardahan en yakın nöbetçi eczane adresini mahalle, sokak isimlerinden ayırt edebilirsiniz. Acil ilaç ya da tıbbi malzeme gibi ihtiyaçlarınızı bu şekilde karşılayabilirsiniz. Görevli olan nöbetçi eczanenin adres bilgisinin dışında telefon numarasından da faydalanabilirsiniz. Eczaneyi arayarak almak istediğiniz ilacın olup olmadığını kolayca öğrenirsiniz. Ardahan ilindekiler gibi diğer illerdeki vatandaşlarımız da kendilerine en yakın ve uygun adreste olan nöbetçi eczaneleri listemizden takip edebilir.

Ardahan Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczaneler hem hafta içi hem Cumartesi 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet verir. Bu çalışma saatlerinin dışında ise illerde görevli olan nöbetçi eczaneler açık olur. Normal eczanelerin çalışmadığı Pazar günü ve resmi bayram günlerinde nöbetçi olan eczaneler faaliyet gösterir. Bu çalışma saatleri sayesinde vatandaşlarımızın gece gündüz demeden tıbbi ürünlere ulaşabilir. Acil durumlarda bile nöbetçi eczaneden her türlü sağlık ürününü satın alabilirsiniz. Ardahan nöbetçi eczane çalışma saatleri diğer eczanelerin kapalı olduğu 19:00’dan 09:00’a kadardır. Pazar ve bayram zamanında da nöbetçi eczaneler tam gün çalışır. Bu şekilde vatandaşların 7 gün ve 24 saat kesintisiz hizmet alması sağlanır.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Eczaneler resmi bayram günlerinde kapalı olur. Kurban ile Ramazan Bayramı gibi dini tatillerde ve 29 Ekim, 23 Nisan, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi milli bayramlarda eczaneler hizmet vermez. Ayrıca bayram tatillerinden önceki arefe günü öğlene kadar çalışırlar. Bayram günlerinde herhangi bir sağlık ürününe ihtiyacınız varsa ilinizde görevli olan nöbetçi eczaneye gitmeniz gerekir. Normal eczanelerin çalışma saatleri dışında, Pazar günleri ve resmi tatil ilan edilmiş günlerde nöbetçi eczaneler onlar yerine çalışır. İlaç, tıbbi cihaz ve malzemeleri nöbetçi eczanelerden satın alabilirsiniz. Bayram günü tam gün açık olan nöbetçi eczaneleri sitemizden öğrenebilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Ülkemizde eczaneler hafta içi ve Cumartesi günü 09:00 ve 19:00 saatleri arasında açıktır. Bu çalışma saatleri içinde öğlen molası olmadığı için istediğiniz zaman ilaçlarınızı eczaneden alabilirsiniz. Sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri içinde her eczaneden çeşitli tıbbi ürünler alabilirsiniz. Bu çalışma saatleri dışında nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz. Haftanın Pazar günü de tam gün çalışmayı sürdüren nöbetçi eczanelerden sağlık ürünlerinizi almanız mümkündür. 81 ilimizde nöbetçi olan eczanelerin detaylarını sitemizde görebilirsiniz. Nöbetçi eczaneler sayesinde her zaman sağlığınızı korumaya devam edersiniz.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Reçeteli ya da reçetesiz ilaç aldığımız eczaneler hafta boyunca sadece Pazar günü kapalı olur. Hafta sonu olmasına rağmen Cumartesi’de mesai saatlerinde hizmet verir. Hafta içi ve Cumartesi günlerinde 09:00 ile 19:00 saatleri arasında eczanelerden sağlık ürünleri alabilirsiniz. Öğlen molası olmadığı için size uygun bir saate eczaneye uğrayabilirsiniz. Cumartesi akşamı kapanan eczaneler Pazartesi sabahı açar ve bu sürede vatandaşlara çeşitli tıbbi ürünler gerekli olabilir. Tıbbi ürünlerinizi il merkezi ya da ilçelerde görevli olan nöbetçi eczanelerden satın alabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczane vatandaşlar için ilaç, tıbbı cihaz ve malzeme gibi çeşitli sağlık ürünleri temin eder. Eczacılık bölümünü bitiren ve stajını tamamlayan kişiler eczacı olabilir. Eczanelerin görevleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Hastaya ilaçların günlük kullanım dozu ve şekli açıklanmalıdır.
 • Hasta ilaçların yan etkileri konusunda uyarılmalıdır.
 • Doktorun yazdığı reçetenin yasal ve uygun olduğu kontrol edilmelidir.
 • Depodaki tüm ürünleri stokları kontrol edilmelidir.
 • Eksilen ürünler için gerekli siparişler verilmelidir.
 • Tarihi geçen ilaçların imha edilmesi gerekir.
 • Yeşil ve kırmızı reçeteli ilaçlar düzenlenmelidir.
 • Sağlık sorunu yaşayan kişilere reçetesiz ilaçlar verilebilir.
 • Depodaki ilaç ve malzemelerin uygun sıcaklıkta saklanmalıdır.
 • Çeşitli tıbbi cihazlar hakkında bilgili olunmalıdır.
 • Satın almak isteyenlere tıbbi cihazların kullanım şekli açıklanmalıdır.
 • Eczaneye gelen kişilerin tansiyonu ölçülebilir.
 • Reçete ve hasta profili gibi kayıtlarla eczaneye dosyası tutulur.
 • Hastaların kimlik ve sağlık bilgilerin kimseyle paylaşılmaması gerekir.
 • Baş eczacı olan kişi diğer personellerin çalışma saatlerini ve izin günlerini ayarlayabilir. Doktor ve hemşireler için uygun ilaç tedavilerine danışmanlık yapabilir. Hastane komitelerine katılabilir. Personellerin görevlerini yapmasından ve eczanenin genel düzeninden sorumludurlar.

Ardahan Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Ardahan Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan şehirlerden biridir. Biri merkez olmak üzere toplam 6 ilçesi bulunur. Sitemizdeki listelerinden yararlanarak il merkezi ve diğer ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri görebilirsiniz. Nöbetçi eczanelerin ismine, adresine ve telefon numarasına basit bir sorgulama ile ulaşabilirsiniz. Sitemizde seçip inceleyebileceğiniz Ardahan nöbetçi eczane ilçelerimiz şunlardır:

 • Göle
 • Merkez

Bu ilçelerde yaşayanlar ya da yakın ilçelerde bulunanlar kendilerine en yakın olan nöbetçi eczaneyi öğrenebilir. Güncel nöbetçi eczane açıklamaları sayesinde kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Her zaman özenle yenilenen listelerimizde 81 ildeki nöbetçi eczanelerin detaylarına bakabilirsiniz.