Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Antalya Nöbetçi Eczane Listesi

17 Nisan 2024 Antalya Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 43
İl Görüntülenme : 118990
Liste Güncelleme Tarihi : 17 Nisan 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Antalya İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Antalya Nöbetçi Eczane

Antalya’nın nüfusu 2,426 bindir. Antalya nöbetçi eczane güzergahı herkesin kolayca ulaşabileceği yerlerdir. Şehir merkezinde ve Antalya’nın ilçelerinde toplamda 15 tane devlet hastanesi yer alır. Bununla birlikte hem özel hem de devlet hastanesi olarak 92 tane hastane hastalara hizmet vermeye devam etmektedir. Antalya nöbetçi eczane resmi tatillerde de hizmet verirler.

Antalya Nöbetçi Eczane Nerede?

Antalya nöbetçi eczane nerede sorusu için sayfamızda yer alan güncel listemiz size yardımcı olacaktır. Sayfamız üzerinde Antalya ilinin merkezinde ve ilçelerinde yer alan nöbetçi eczanelerin hem açık adresleri hem de iletişim bilgileri detaylı bir şekilde yer alır. Her gün güncel olarak nöbetçi eczanelerin bilgileri sitede en ince ayrıntısına kadar verilmektedir.

Antalya Nöbetçi Eczane Sorgulama

Antalya nöbetçi eczane nerede diyenler öncelikle sayfa üzerinden “Antalya” ilini seçmelidir. Burada şehirde yer alan tüm nöbetçi eczanelerin hangi semtte, hangi caddede, hangi mahallede ve hangi sokakta yer aldıkları tek tek verilmektedir. Üstelik eczanelerin telefon numaraları da vardır. Bu numaralar üzerinden nöbetçi eczaneye daha kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya’nın ilçelerinde yer alan nöbetçi eczanelerin mesafesi merkeze de yakındır. Bu yüzden kolayca nöbetçi eczaneye gidip ilaçlarınızı alabilirsiniz.

Antalya En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Antalya en yakın nöbetçi eczane şehir merkezinin her yerinde bulunur. Sitemiz üzerinde oturduğunuz yere en yakın olan nöbetçi eczaneyi bulabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda size en yakın olan ilçede bulunan nöbetçi eczaneleri de sitemizden bulabilirsiniz. Şehir merkezi ile ilçeleri birbirlerine çok yakındır. İster kendi aracınız ister de otobüs, minibüs gibi araçlar ile kolay bir şekilde nöbetçi eczanelere gidebilirsiniz.

Antalya Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Antalya nöbetçi eczane çalışma saatleri akşam 19:00’dan ile sabah 08:30 arasındadır. Bununla birlikte hafta sonu Pazar günleri hem gündüz hem de gece hizmet vermeye devam ederler. Resmi ve dini bayramlarda da sizi mağdur etmemek adına açıktırlar. Her zaman gidip reçeteli ya da reçetesiz şekilde nöbetçi eczanelerden ilaçlarınızı temin edebilirsiniz. Antalya’da nöbetçi eczaneler dışında diğer eczaneler sabah saat 08:30’da başlayıp akşam 19:00’da mesailerini bitirirler.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Dini bayramlarda eczaneler kapalıdır. Arefe gününde yarım gün mesai içerisinde olurlar. Bunun yanı sıra 1 Ocak, 1 Mayıs, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 15 Temmuz, 29 Ekim gibi resmi bayramlarda da tamamen eczaneler kapalıdır. Nöbetçi eczaneler mesaisi tamamlanmış eczanelerin yerine resmi ve dini bayramlarda da açıktırlar.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Covid-19 pandemi döneminde eczanelerin saatlerinde yeni değişimler meydana gelmiştir. Bu yeni değişimler sonucunda eczaneler sabah 09:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında faaliyet gösterecektir. Nöbetçi eczaneler ise bu saatlerin dışında da 19:00’dan itibaren geceleri de çalışırlar. Sabaha kadar açık olup bütün herkesin kolay bir şekilde ilaç almalarına destek verirler.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler sadece cumartesi günleri açıktır. Cumartesi günleri saat 09:00 ile 19:00 arasında aktif bir şekilde faaliyet gösterirler. Nöbetçi eczaneler ise cumartesi günleri mesai saatine 19:00’dan itibaren başlayıp gece çalışırlar. Pazar günleri ise hem gündüz hem de gece açıktır.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Aşağıda eczanelerin yapmış oldukları işler tek tek listelenmektedir:

 • İlaçların kaliteli bir şekilde incelenmesini ve denetimini gerçekleştirir. Aynı zamanda ilaçların satışını ve reklamını da yapmaktadır.
 • İlaçların ve tüm tıbbi ekipmanların dağıtımını yapar. Ayrıca ilaçların en iyi şekilde muhafaza edilmesine yardımcı olur ve depolanmasını sağlar.
 • Doktorlar tarafından yazılan reçeteli ilaçların ya da reçetesiz alınan ilaçların kaydını yaparlar. Bu ilaçlar hakkında hastalara en detaylı şekilde bilgileri verirler. İlaçların ne zaman ve hangi şekilde kullanacaklarını hastalara anlatırlar. Bunun yanı sıra ilaçların nasıl saklanması gerektiğini de en detaylı şekilde açıklarlar.
 • Eczanelerde satılan kozmetik ürünler hakkında hastalara gerekli tanıtımları ve bilgilendirmeleri yaparlar.
 • Hastalara ve hemşirelere tıbbi cihazların nasıl kullanılması gerektiğini de en detaylı şekilde anlatırlar.
 • İlaçların ve tıbbi ürünlerin steril ve hijyenik şekilde hazırlanmasında rol oynarlar.
 • Hastaların aldıkları ilaçlar hakkında bilgilendirme yaparlar. Özellikle ilaçların meydana getirdikleri yan etkileri de en ince ayrıntısına kadar anlatırlar.
 • Kırımızı ve yeşil reçeteli olarak satılan ilaçların hangi riskleri taşıdığını hastalara açıklarlar.
 • Hastaların reçetesiz bir şekilde ilaç almaları durumunda hastaların rahatsızlıklarını dinleyip onlara en uygun olan ilacı ya da tıbbi ürünleri satarlar.
 • Tansiyonu olan kişilerin tansiyonunun yüksek ya da düşük olduğunu anlamak için tansiyon ölçümünü gerçekleştirir. Ölçüm sonucunda ortaya çıkan durum karşısında hastaya uygun olan ilacı verir.
 • Eczanenin içerisini tertip ve düzene sokar.
 • Eczanenin mali ve muhasebe işleri ile ilgilenirler.
 • İlaçları ve tıbbi cihazları raflara düzenli bir şekilde yerleştirirler.
 • Kırımızı ve yeşil reçete ile satılan ilaçları kendi içlerinde düzenli bir şekilde gruplandırarak satışını yaparlar.
 • Doktorun yazdığı reçeteyi en dikkatli şekilde kontrol ederek reçetede eksiklik ya da hata olması durumunda doktora gerekli bilgilendirmeleri yapmalıdır.
 • Bütün hekimler ile uyumlu bir şekilde çalışıp hastaların sağlıklarına kavuşmasına yardımcı olurlar.
 • Aynı zamanda hasta ve eczacı arasında her zaman güven olmalıdır. Eczacı hastanın kişisel bilgilerini bir başkası ile paylaşmamalıdır. Hasta mahremiyetine önem vermelidir.
 • Eczanede eksik olan ilaçların ve tıbbi malzemelerin temini için çalışırlar.
 • Eczacıların aynı zamanda kendi personellerine karşı sorumlulukları vardır. Personellerin özlük haklarını yerine getirip maaşlarını düzenli bir şekilde yatırmalıdırlar.
 • Hastalara aldıkları ilaçların hangi şartlarda saklanması gerektiğini de anlatırlar. Bununla birlikte ilaçların hangi dozda ve ne sıklıkla alınması konusunda da açıklamalarda bulunurlar.

Eczane açmak isteyenler talep edilen belge ile eczane açabilir. Eczane açmak için aynı zamanda zorunlu görülen 6 aylık stajın da yapılması talep edilir. Bunun yanında 5 yıllık üniversitenin ilgili bölümünde okuyup diploma almak gerekir. Nöbetçi eczanelerde çalışan eczacılar ile diğer eczanelerde çalışan eczacıların mesai saatleri her zaman farklıdır. Nöbetçi eczanede çalışanlar geceleri ve resmi tatillerde hizmet verirken, diğer eczacılar ise saat 08:30 ile 19:00 saatleri arasında çalışmaya devam ederler. Nöbetçi eczanede çalışanlar hafta sonu da iki gün faaliyet içerisinde olurlar.

Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Antalya’nın merkezinde ve ilçelerinde toplamda güncel olarak 36 tane nöbetçi eczane yer alır. Aşağıda nöbetçi eczanelerin yer aldığı ilçelerden bazıları verilmektedir:

 • Antalya merkez
 • Muratpaşa
 • Kepez
 • Konyaaltı

Antalya’nın ilçelerinde ve merkezinde yer alan nöbetçi eczaneler kolayca bulunabilen bölgeler yer alır. Üstelik cumartesi ve pazar günleri hem gece hem de gündüz aktif bir şekilde çalışırlar. Antalya ilinde yer alan nöbetçi eczanelerin hangi güzergahta yer aldığını öğrenmek için sitemizdeki güncel listemize bakabilirsiniz. Site üzerinde Antalya nöbetçi eczane hangi ilçede yer aldığı ve mahalle, sokak, cadde, semt gibi detaylar da vardır. Aynı zamanda nöbetçi eczanelerin telefon numaraları ile birlikte e-mail adresleri de bulunur. Bu sayede nöbetçi eczanelere kolayca ulaşıp istediğiniz ilacı alarak mağdur duruma düşmekten kurtulmuş olursunuz. İletişim numaraları üzerinden sorular da iletilebilir.