Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Aksaray Nöbetçi Eczane Listesi

16 Haziran 2024 Aksaray Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 7
İl Görüntülenme : 112670
Liste Güncelleme Tarihi : 16 Haziran 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Aksaray İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Aksaray Nöbetçi Eczane

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan illerden biri Aksaray’dır. Kısmen Konya Havzası ve Kapadokya’da konumlanmıştır. 2020 yıl sonundaki verilere göre nüfusu 423.011 kişidir. Bu nüfusun %81,1’i şehirlerde yaşar. İlde toplam 8 ilçe ve 22 belediye bulunur. 8 ilçesinden en kalabalık olan Merkez’dir. İlkçağlara kadar uzanan bir tarihsel geçmişi vardır. Şehirdeki nüfusun %70’i tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle geçinir. Sağlık alanı konusunda da birçok kurum vatandaşlara hizmet sunar. Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda Aksaray nöbetçi eczane listelerimizdeki bilgilere bakabilirsiniz. İlde görev yapan nöbetçi eczanelerin isimlerini ve adreslerini kontrol edebilirsiniz. Aksaray nöbetçi eczane arayanlar her gün özenle yenilenen bilgilerimize güvenebilir. Aksaray ilimizin dışında diğer illerimizdeki kişiler de nöbetçi eczanelere sitemizden göz atabilir.Farklı il ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri görebilir ve sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Aksaray Nöbetçi Eczane Nerede?

Aksaray ilindeki vatandaşlarımız normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda sitemizdeki nöbetçi eczane listelerinden faydalanabilir. Listelerde bulunan açık adres bilgileri ile eczaneye ulaşabilirsiniz. Mahalle, cadde ve sokak bilgileri doğru adresi bulmanızı kolaylaştırır. Aksaray nöbetçi eczane nerede sorusunun cevabına il ve ilçe seçimlerinizi yaparak görebilirsiniz. Diğer eczaneler kapalı olduğunda gidebileceğiniz nöbetçi eczanelerin ismini, adresini ve telefon numarasını listemizde bulursunuz. Açıklamada bulunan telefon numarasını arayarak almak istediğiniz ilacın eczanede olup olmadığı öğrenebilirsiniz. Ülkemizdeki 81 ilin nöbetçi eczaneleri hakkında gerekli adres açıklamaları sitemizde vardır.

Aksaray Nöbetçi Eczane Sorgulama

İnternet sitemizde sorgulama yapmak oldukça basit bir işlemdir. Ana sayfaya girdiğinizde karşınıza ülkemizdeki illerin listesi çıkar. Nöbetçi eczaneleri öğrenmek istediğiniz ili seçerek sorgulama yapabilirsiniz. Ardından bulunduğunu ilçeyi de seçerseniz size yakın olan eczaneleri görebilirsiniz. Bu sorgulama yöntemini Aksaray nöbetçi eczane nerede sorusunu soran kişiler de uygulayabilir. Aksaray ilindeki nöbetçi eczanelerin bilgilerine ulaşabilirsiniz. Diğer eczaneler kapalı olduğunda ilaç ve tıbbi cihaz gibi ürünleri nöbetçi eczanelerden satın alabilirsiniz. İl ve ilçe sorgulamaları yaptıktan sonra nöbetçi eczanelerin detaylarını görürsünüz.

Aksaray En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Normal eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda acil tıbbi ürünlere ihtiyacını olabilir. Bu zamanlarda il merkezinde ve ilçenizde görev yapan nöbetçi eczaneleri öğrenmek istersiniz. Bunun için listelerimizdeki bilgilere güvenebilirsiniz. Açık adres açıklamasındaki mahalle, cadde ve sokak bilgilerine göre konumunuza yakın olan nöbetçi eczaneyi seçebilirsiniz. Nöbetçi olan eczaneye kolayca ulaşarak acil sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Aksaray en yakın nöbetçi eczane arayanlar da listelerimize göz atabilir. Mahalle ya da caddenize en yakın olan eczaneden ilaçlarınızı alabilirsiniz.

Aksaray Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Normal eczaneler 09:00 ile 19:00 saatlerinde faaliyet gösterir. Bu eczanelerin kapalı olduğu zamanlarda ise nöbetçi eczaneler sayesinde vatandaşlar sağlık ürünleri alabilir. Hem hafta içi hem Cumartesi günü akşam 19:00’dan sabah 09:00’a kadar nöbetçi eczaneler açık olur. Bunun yanında Pazar günü ve resmi tatil olan zamanlarda da nöbetçi olan eczaneler tam gün şeklinde hizmet verir. Aksaray nöbetçi eczane çalışma saatleri de diğer eczanelerin kapalı olduğu zamanları kapsar. Bu şekilde vatandaşların 7 gün ve 24 saat boyunca sağlık ürünlerine ulaşması sağlanır. Her zaman sağlınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Eczaneler Bayramlarda Kapalı Mı?

Ülkemizin 81 ilinde eczaneler bayram zamanlarında kapalı olur. Normal eczaneler hem dini hem milli bayram günlerinde hizmet vermez. Bayram tatilinin önceki günü olan arefe tarihinde ise öğlene kadar çalışırlar. Kurban ve Ramazan Bayramı tatillerinin yanında 1 Ocak, 1 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 29 Ekim gibi günlerde sadece nöbetçi eczaneler açık olur. Bu tarihlerde vatandaşlar ilaç ve tıbbi ürünlerini nöbetçi eczanelerden almalıdır. Bayram günlerinde oluşan ihtiyaçlarınız için il ve ilçelerde görev yapan nöbetçi eczanelerden birini tercih edebilirsiniz. Tatil zamanlarında da sağlığınızı korumaya devam edebilirsiniz.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Eczanelerin çalışma saatleri sabah 09:00’da başlar ve akşam 19:00’a kadar sürer. Bu saatler herhangi bir öğlen molası olmadığı için istediğiniz zaman eczaneye gidebilirsiniz. Hafta içinde ve cumartesi günlerinde 09:00 ile 19:00 arasındaki bu çalışma saatleri geçerlidir. Haftanın Pazar gününde ise eczaneler kapalı olur. Normal eczanelerin çalışmadığı zamanlarda vatandaşlara nöbetçi eczaneler hizmet sağlar. 19:00’san sonra oluşabilecek acil sağlık ihtiyaçlarınızı il merkezi ya da ilçenizdeki nöbetçi eczaneden satın alabilirsiniz. Her ildeki nöbetçi eczaneyi sitemizdeki listelerden öğrenmeniz mümkündür.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler cumartesi günleri hafta içi olduğu gibi çalışmaya devam eder. Hafta sonu olmasına rağmen eczanelere Cumartesi günü de gidebilirsiniz. Saat 09:00 ile 19:00 saatlerinde her eczaneye giderek ilaçlarınızı alabilirsiniz. Bu saatler dışında ise size yakın olan bir nöbetçi eczaneye gitmeyi tercih edebilirsiniz. Normal eczaneler hafta içi ve Cumartesi günü aynı saatlerde hizmet verir. Hafta boyunca sadece Pazar gününde tam gün olarak kapalı olurlar. Cumartesi akşamından pazartesi sabaha kadar herhangi bir tıbbi ürünü nöbetçi eczaneden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Reçeteli ya da reçetesiz olarak nöbetçi eczanelerden ürün satın alabilirsiniz.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Eczaneler vatandaşlara reçeteli ya da reçetesiz olarak ilaç temin eder. Eczacılık bölümünü bitiren ve stajını tamamlayan kişiler bu mesleği yapabilir. Eczanelerin görevleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Doktorun yazdığı reçetenin yasallığı kontrol edilir.
 • Hastalara karşı sabırlı davranmak gerekir.
 • Hastaya verilen ilaçların günlük kullanım ve saklama şekli anlatılmalıdır.
 • Hasta ilaçların yan etkileri konusunda uyarılmalıdır.
 • İlaç ve tıbbi ürünler doğru sıcaklık koşullarında saklanmalıdır.
 • Son kullanım tarihi geçmiş ilaçlar imha edilmelidir.
 • Kırmızı ve yeşil reçeteli ilaçlar için düzenleme yapılmalıdır.
 • Tıbbi cihaz ve tansiyon aleti gibi ürünler hakkında hasta bilgilendirilmelidir.
 • Satın almak isteyenlere tıbbi cihazların nasıl kullanılacağı açıklanmalıdır.
 • Depodaki ilaç ve tıbbi cihazların stokları takip edilmelidir.
 • Eksilen tıbbi ürünler yerine gerekli siparişler verilmelidir.
 • Sağlık sorunu yaşayanlara reçetesiz ilaç satışı yapılabilir.
 • Eczaneye gelen hastaların tansiyonu ölçülebilir.
 • Eczanedeki kozmetik ürünler hakkında bilgi sahibi olmalıdır.
 • Eczanenin temiz ve düzenli tutulması gereklidir.
 • Hastaya ait kimlik ve sağlık bilgileri kimseyle paylaşılmamalıdır.

Bunların dışında baş eczacının diğer personellerden farklı bazı görevleri vardır. Baş eczacı çalışma saatlerini ve izinler konunda planlama yapabilir. Doktor ve hemşireler için uygun ilaç tedavilerine danışmanlık yapar. Farklı hastane komitelerinde bulunabilir. Genel olarak eczanenin düzeninden ve personellerin görevlerini yapmasından sorumlu olur.

Aksaray Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Aksaray ülkemizi İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan illerinden biridir. İlde toplan 8 ilçe ve 22 belediye vardır. Bu ilçeler içinden en kalabalık olan Merkez’dir onun ardında da Ortaköy ve Eskil gelir. Aksaray’ın ilçelerinde şehirde oturan kişi sayısı fazladır. İlde birçok hastanede sağlık hizmeti sağlanır. Bunun yanında özellikle Merkez ilçesinde nöbetçi eczane kolayca bulunur. Aksaray ilinde yaşayan vatandaşlarımız da sitemizdeki nöbetçi eczane listelerine bakabilir. Aksaray nöbetçi eczane listemizde şu ilçeyi inceleyebilirsiniz:

 • Merkez

İlçede görevli olan nöbetçi eczanelerin ismini, açık adresini ve telefon numarasını listelerimizden öğrenebilirsiniz. Listelerde yer alan bilgileri güncel ve doğrudur.