Türkiye'nin Online Nöbetçi Eczane Rehberi

Afyonkarahisar Nöbetçi Eczane Listesi

24 Mayıs 2024 Afyonkarahisar Nöbetçi Eczane Listesi
Nöbetçi Eczane Sayısı : 16
İl Görüntülenme : 105410
Liste Güncelleme Tarihi : 24 Mayıs 2024
Nöbetçi eczaneler, merkezi sistemden günlük otomatik çekilmektedir. Bizden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı bazı eczanelerin nöbet ya da adres durumu hatalı olabilmektedir. Eczaneye gitmeden önce telefonla arayıp, teyit etmenizi tavsiye ederiz.
Afyonkarahisar İlçeleri

Bulunduğunuz ilçeyi seçerek filtreleme yapabilirsiniz..

Afyon Nöbetçi Eczane

Afyon ili hem yerli hem de yabancı turistlerin sıklıkla geldiği bölgelerden birisidir ve Afyon nöbetçi eczane her ilçesinde yer alır. Afyon nöbetçi eczane yerlerini kolayca bulmanız mümkündür. Hem merkez hem de diğer ilçeler olan Başmakçı, Boldavin, Çay, Çobanlar, Dinar, Emirdağ, Şuhut, Sandıklı gibi ilçelerinde nöbetçi eczaneler mesai saatleri dışında da hizmet göstermektedir.

İlin nüfusu 725.568’dir. İlde toplamda 27 tane hastane ve sağlık kuruluşu hizmet vermeye devam etmektedir. Salgın, hastalık, vb. gibi durumların artması ile hastanelerin sayısında da artış meydana gelmiştir.Tüm nüfusun gerek gördüğü tedavi hizmetini vermek amacı ile ara vermeden hizmet verirler. Tüm sağlık çalışanları ile birlikte eczaneler de hem gece hem de gündüz faaliyetlerini sürdürür.

Afyon Nöbetçi Eczane Nerede?

Afyon nöbetçi eczane nerede sorusu için mahalle ve caddeler tek tek listemizde yer almaktadır. Nöbetçi eczaneler yetkili kişiler tarafından belirtilen günlerde hizmet verir. O gün hangi eczanelerin açık olup olmadığını sitemizden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca listede eczaneler ile ilgili iletişim bilgileri de yer alır. Yerini bulamadığınız eczanelere telefon ederek yönlendirme de alabilirsiniz. Bunun yanı sıra iletişim bilgileri sayesinde telefonda da ilaç stok sorgulamasını kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Afyon Nöbetçi Eczane Sorgulama

Afyon nöbetçi eczane nerede sorgulama işlemi için ilinizi seçmeniz gerekir. Bulunduğunuz ili seçtikten sonra o ilde hangi eczanelerin açık olduğu ile ilgili listeyle karşılaşırsınız. Bu listede her türlü adres ve telefon bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Hem hafta içi hem de hafta sonu güncel olarak listeler yayınlanır. Eczanelerin mesai saatleri bitse de bulunduğunuz yerden kolayca ulaşabileceğiniz nöbetçi olan yerlerden ilaçlarınızı satın alabilirsiniz.

Afyon En Yakın Nöbetçi Eczane Nerede?

Afyon en yakın nöbetçi eczane bulunan yerler ile ilgili bilgiler internet sitemizde yer alır. Kesin adres bilgileri ile yanlış bir şekilde yönlendirilmeden kendinizin en kolay ulaşabileceği nöbetçi eczaneden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenilir adres olan site ile her gün tedavinize engel koymadan ilaçlarınıza devam etme imkanı bulursunuz.

Afyon Nöbetçi Eczane Mesai Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Afyon nöbetçi eczane çalışma saatleri diğer eczanelerin kapanış saatlerinden itibaren başlar. Nöbetçi eczaneler öğle molalarında hizmete ara vermez. Nöbetçi eczaneler hafta içi ve hafta sonu olmak üzere toplamda 7 gün boyunca diğer eczanelerin açık olmadığı saatlerde açık olurlar. Normal eczanelerin mesai saatleri bittiği zaman nöbetçi eczanelerden sabaha kadar ilaçlarınızı alabilme imkanınız vardır.

Eczaneler Bayramda Kapalı Mı?

Eczaneler hem dini hem de resmi bayramlarda kapalı olur. Ramazan ve Kurban Bayramlarında her zaman kapalıdırlar. Bunun dışında 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 15 Temmuz ve 30 Ağustos gibi resmi bayramlarda da tatil olurlar. Duruma göre bayramın Arefe gününün yarısında faaliyet göstermeye devam ederler.

Eczane Çalışma Saatleri Kaç İle Kaç Arasında?

Yaşanılan ile göre her eczanelerin çalışma saatleri farklılık içerisinde olabilir. Pandemi döneminde yeniden eczanelerin açılış ve kapanış saatleri belirlenmiştir. Güncel olarak eczaneler sabah 09:00’da hizmet vermeye başlar ve akşam 19:00’da kapanırlar. Eczanelerde resmi olarak öğle molası diye bir ara yoktur.

Eczaneler Cumartesi Günü Çalışıyor Mu?

Eczaneler sadece cumartesi günleri saat 09:00 ile 19:00 arasında faaliyet gösterir. Pazar günleri tamamen kapalıdırlar. Nöbetçi eczaneler ise hem hafta içi hem de hafta sonu 7 gün 24 saat boyunca kapalı olan eczanelerin yerine hizmet verir. Sabaha kadar nöbetçi eczanede çalışanlar görevlerini başarılı bir şekilde yerine getirir. Nöbetçi eczaneler hem dini hem de resmi bayramlarda da açık olabilmektedir.

Eczanelerin Görevleri Nelerdir?

Aşağıda eczanelerin yükümlü oldukları görev ve sorumluluklar detaylı bir şekilde açıklanmaktadır:

 • Eczacılar eczane içinde düzeni ve tertibi sağlar. Bununla birlikte işlerin kontrolünü de yapmakla görevlidir.
 • Alınacak ilaçların ve tıbbi cihazların listesini düzenli bir şekilde hazırlar ve satın alma birimine bizzat kendisi iletir.
 • Eczaneye gelen ilaçların düzenli bir şekilde yerleştirilmesine yardımcı olur ve bu ilaçların en sağlıklı şekilde muhafaza edilmesini sağlar.
 • Kırmızı, yeşil ve mor reçeteler ile alınan ilaçların bütün kontrolünü yapar.
 • İlaçların ya da tıbbi malzemelerin eczanede eksik olması durumunda gerekli eksiklikleri ortaya çıkararak stok yaparlar.
 • Doktorların hastalara yazdıkları ilaçların bütün içeriklerini en iyi şekilde incelerler ve hastaya uygun olmadığı durumunda gerekli açıklamayı hekimlereve hastalara yaparlar.
 • Herhangi bir birime gönderilmesi gereken ilaçların ya da tıbbi malzemelerin gitmesinde destek olur.
 • Birimlere istenilen miktarda ilaç veya tıbbi cihazlar gönderildikten sonra eczane içinde bulunan stoklardan çıktığını belirtirler.
 • Eczanenin içinde yer alan bütün tıbbi malzemelerin ve cihazların bakımlarını yapmaya özen gösterirler.
 • Doktorların hastalara yazdıkları ilaçlar hakkında en detaylı şekilde bilgi verirler.
 • İlaçların hangi dozda kullanılması gerektiğini, hangi ortamlarda saklanması gerektiğini ve ilaçların ne gibi yan etki yaptıklarını en ince ayrıntısına kadar hastalara anlatırlar.
 • Güvenli bir şekilde ilaçların nasıl kullanacağı konusunda da destek olur.
 • Eczaneye gelen tüm ilaçların kayıtlarını bilgisayara işler.
 • Uyuşturucu ilaçların en iyi şekilde denetimini yapar.
 • Bununla birlikte dışarıdan satın alınan ilaçların hepsinin HBYS’ye kayıt işlemleri eczacılar tarafından başarılı bir şekilde yapılır.
 • Doktorların ilaç yazmadığı zamanlarda reçetesiz şekilde ilaç alacak hastaların ne gibi sorunlarla karşılaştığını en iyi şekilde anlar ve hastaya en uygun olan ilacı verir.
 • Hastalar ile ilgili özel bilgileri saklamak zorundadırlar. 3. kişiler ile bilgilerin paylaşılması kişisel gizlilik kanunlarına göre yasaktır ve eczacılar bu gibi durumlarda ceza alır. Bu yüzden hastanın kimlik bilgileri ve hastalığı ile ilgili durumlar hasta ile eczacı arasında gizli bir şekilde kalır.

Eczacı olmak ve verilen yükümlülükleri yerine getirmek için ilk olarak üniversitelerin eczacılık fakültesi bölümünden mezun olmak gerekir. Toplamda 5 yıl boyunca başarılı bir şekilde eğitim görülmesi sonucunda diploma alınır. Aynı zamanda 6 aylık zorunlu stajların da yapılması gerekir. Uzman eczacı olmak isteyenler ise sınava girip 3 yıl daha eğitim almalıdır. Dileyenler üniversiteden mezun olduktan sonra talep edilen belge ve evraklar ile birlikte eczane açabilme şansını kullanabilirler.

Eczacıların çalıştıkları kurumlara göre görevleri de farklıdır. Hastanenin eczanesinde çalışan eczacılar hastanenin bütün denetimini ve kontrolünü yapmakla yükümlüdür. Stokta olan bütün ürünlerin kayıtlarını yapar. Eksik ilaç ya da eksik tıbbi malzemelerin olması durumunda ne kadar eksiklik varsa hepsini tamamlar.

Afyon Nöbetçi Eczane Hangi İlçelerde Var?

Afyon nöbetçi eczane bulunduğu ilçeler aşağıda tek tek listelenmektedir.

 • Afyon merkez
 • Merkez
 • Başmakçı
 • Boldavin
 • Çay
 • Çobanlar
 • Dazkırı
 • Dinar
 • Emirdağ
 • İhsaniye
 • İscehisar
 • Sandıklı
 • Sinanpaşa
 • Şuhut
 • Sultandağı olmak üzere toplamda 15 tane Afyon ilçelerinde nöbetçi eczane yer alır. Bu nöbetçi eczanelerin hepsi mesaisi biten eczanelerin yerine faaliyet gösterir. Üstelik cumartesi ve pazar günleri de nöbetçi eczaneler sabaha kadar aktif bir şekilde çalışır. Bu sayede hastalar hiçbir şekilde mağdur olmaz. Dini ve resmi bayramlarda da nöbetçi eczaneler hizmetlerine ara vermeden faaliyet göstermeye devam eder